Reisiteenuste kasutamiseks tuleb tarbijatel enamasti teha üsna suurte summade ulatuses ettemakseid ning sageli ostetakse välismaal tegutsevate ettevõtete teenuseid. Seetõttu on reisimine valdkond, kus tarbija peaks eelkõige tähelepanu pöörama teenusepakkuja valikule – usaldusväärse ettevõtte leidmine säästab võimalikust hilisemast meelehärmist ja majanduslikust kahjust. Seda nii üksikute lennu- ja laevareiside kui ka mitmetest teenustest koosnevate pakettreiside puhul.

Enne reisiteenuste ostmist
  • Uuri põhjalikult järele, mida teenus endast kujutab ja mõtle järele, kas see vastab Sinu vajadustele ja soovidele.
  • Küsi üle teenuse lõpphind.
  • Tee teenusepakkujale taustakontroll: otsi infot internetist, loe foorumitest varasemate klientide arvamusi. Kui oled ostmas pakettreisi mõnelt Eestis tegutsevalt reisikorraldajalt või -büroolt, vaata üle ka tarbijakaitseameti reisiettevõtjate must nimekiri ning kontrolli majandustegevuse registrist firma registreeringut ja tagatist. Kui Sul jäi midagi arusaamatuks või soovid täpsustada infot saada oma küsimusinfo@tarbijakaitseamet.ee või helista telefonil 1330 või 6 201 707.
  • Loe läbi teenuse osutamise tingimused. Pööra kindlasti tähelepanu
    • taganemistingimustele ja
    • pretensioonide lahendamise korrale.
  • Kontrolli üle kontaktandmed, kuhu saaksid teenusega seotud küsimustes pöörduda.

Säilita kõik teenuseostmisega seotud dokumendid ning võta reisile igaks juhuks kaasa ka nende väljatrükid.

Kui Sul tekib reisil olles mõne teenusega probleeme, pöördu ise kohe teenusepakkuja poole ning püüa koos ettevõttega leida Sinu jaoks sobiv lahendus. Kui Sa kokkuleppele ei saa, võta ühendusttarbijakaitseametiga.

ECC-Net ehk Euroopa Liidu tarbija nõustamiskeskuste võrgustiku mobiilirakendus reisija õiguste kohta, annab Sulle teavet Sinu õiguste kohta tüüpilistes olukordades (nt oste tehes, autot rentides, hotelli broneerides). Lisaks varustab see Sind vajalike väljenditega, mida saad kasutada kohalikus keeles reisi sihtkohas. Samuti saab rakenduse abiga kiiresti leida kohalike saatkondade kontaktandmed ning ka tarbijakaitsekeskuste asukohad.
Rakendus on kättesaadav ka eesti keeles ning selle saab alla laadidasiit.

Välisministeerium soovitab Sul enne reisi registreerida oma viibimise välisriigis. Juhul kui asukohariigis peaks tekkima kriisiolukord (looduskatastroof või terrorismi rünnak) on konsulil võimalus Sinuga kiiresti ühendust võtta ja vajadusel konsulaarabi pakkuda. Registreerida on võimalik välisministeeriumi kodulehel või mobiilirakenduse „Reisi targalt“ vahendusel.
Välisministeeriumi eduka reisi soovituslik nimekiri.